КУ "Кремінська районна
централізована бібліотечна система"

Ютуб Facebook
Наші координати:
м. Кремінна
пл. Красна,6

тел.: (06454) 3-13-33
(06454) 2-13-34
Електронна пошта:
Ми працюємо для Вас:
Кожен день з 8.00 до 18.00
в неділю з 9.00 до 17.00


 Інформаційно - ресурсний центр
Інформаційно-ресурсний центр створено за підтримки міжнародної програми «Бібліоміст» в Україні.

Впровадження комп'ютерних технологій

       Завдяки наявності комп'ютерів змінилися бібліотечні послуги. Для користувачів надається не тільки сайт бібліотеки, але і здійснюються пошук в БД по запитах, сканування бібліотечних документів і їхніх фрагментів, пересилка інформації по електронній пошті.

      Впровадження комп’ютеризації бібліотек, створення на базі бібліотек інформаційних центрів вимагають введення додаткових штатних одиниць. Однак поки що за умов недостатнього фінансування бібліотеки мають у штаті лише одну одиницю: інженера по обслуговуванню комп'ютерної техніки.

 • Центральна  районна  бібліотека має змогу здійснювати
 • Задоволення інформаційних запитів користувачів за допомогою новітніх технологій
 • Забезпечення користувачам оперативного безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Internet, сприяння формуванню інформаційної культури
 • Участь у підготовці, оформленні та випуску друкованої продукції бібліотеки
 • Підтримку та систематичне оновлення Web-сайту бібліотеки
 • Забезпечення безперебійної роботи локальної комп’ютерної мережі бібліотеки, її обслуговування
 • Навчання користувачів та працівників бібліотеки по оволодінню комп’ютерними технологіями, навичками роботи в мережі Internet
 • Надання консультативної, методичної та практичної допомоги  бібліотекам  в організації впровадження новітніх інформаційних технологій.
 • За звітний рік роботи центру було обслуговано понад 5 046 користувачів центру.

 

Робота інформаційно – ресурсного центру

За останнє десятиліття бібліотеки модернізувалися, зараз це не просто сховище книг. Завдяки  інноваційним підходам, сучасним технологіям бібліотека взяла на себе роль інформаційних центирів.

Основну мету своєї  діяльності кожен бібліотекар Кремінської центральної районної бібліотеки бачить в новому професійному, оперативному  інформуванні своїх користувачів в різних напрямках.

Бібліотека вивчає інтереси, інформаційні потреби, проблемні питання своїх користувачі. І дуже важливо, щоб потрібна інформації була повною, оперативною, а головне доступною.

Головним завданням Інформаційно-ресурсного центру – впровадження  нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернету в бібліотеці, за допомогою сучасних комп’ютерних технологій  та можливостей Інтернету, а також надання вільного, безкоштовного доступу до світових  інформаційних ресурсів широкому загалу населення Кремінщини.

В інформаціно-ресурсному центрі великий спектр  безкоштовних послуг, це перш за все  робота на персональному комп’ютері з доступом до мережі Інтернет, пошук матеріалів для контрольних робіт, курсових, рефератів, запис інформації га диски та багато інших послуг.

За 2014 рік Інформаціго-ресурсний центр відвідало понад 5 тисяч користувачів.Безкоштовне використання всесвітньої мережі Інтернет  - це величезний банк можливостей. Пер за все – невичерпне джерело найповнішої, актуальної, корисної інформації. А ще можливість листування, обміном досвідом нових відкриттів, і можливо шанс  змінити все своє життя.

За допомогою комп’ютерних технологій було створено Web – сайт бібліотеки,який систематично оновлюється. У ІРЦ  користувачі та працівники бібліотеки проходять навчання  по оволодінню комп’ютерними технологіями, навичками роботи в мережі Інтернет. Використовується також комп’ютерна техніка  для створення друкованої продукції  бібліотеки.

В «Однокласниках» створений сорінка «Кремінська центральна районна бібліотека» - (http://www.odnoklassniki.ru/profile/519417235010), де  розміщені фотоальбоми культурно-масових заходів, експоновані бібліотечні виставки та відпочинок вколективі.

Досвід нашої бібліотеки відмічений колегами інших бібліотек міст України, Росії та зарубіжжя. Ось деякі коментарі до фотоматеріалів.

Бібліотекарі  центральної районної бібліотеки ведуть планомірну роботу по рекламуванню діяльності бібліотеки в Інтернеті. У 2012 році створені групи в соцмережа «Вконтакте», fasebook та вивчається  соціальна мережа «твітер».

За поточний рік роботи було розміщено 38 фотоальбомів (більше 800 фотоматеріалів), книжкових виставок, яскравих заходів та оформлення бібліотеки. Прийняли участь у конкурсі «Бібліотечний феншуй», який дав можливість  скористатися опитом роботи  інших бібліотек учасників конкурсу.

Також розміщені на «ютубі» 9 відеороликів, які розповідають про  життя бібліотеки, участь у конкурсах, реклама бібліотечної роботи, цікаві заходи та інше.

Соціальна мережа  fasebook (http://www.facebook.com/pages/Кремінська-РЦБС/428760627178115?ref=hl) (90 учасників) є містом для спілкування, обміну професійного досвіду, що дає можливість знаходитися у  курсі останніх бібліотечних, книжкових подіях  та розповсюджувати серед колег роботу нашої бібліотеки КУ «Кремінська РЦБС». Спілкування в соціальній мережі дає можливість розкрити потенціал  спеціалістів бібліотеки з іншого боку.

Соціальні мережі в теперішній час  дуже востребовательні  багатьма бібліотеками, вони є істочником для залучення нових користувачів. Для користувачів соціальних мереж привабливим є частина  де розміщують веб-документи зі стильними ефектами,  мультимедія та RIA. Більша частина RIA – це ігри. Використання  RIA у бібліотеці безперечно відображається на попит, а попит як відомо дає прибуток, в нашому випадку – читачів. І ми маємо надію, що читачі бібліотеки, користувачі Інтернет простору  завітавши на  Weebb- сайти нашої бібліотеки  отримають потрібну інформацію та забажають повернутися сюди знову і знову. За рік поповнився фото-архів бібліотеки, продовж року зроблено більше 1000 тисяч фотознімків заходів, які відбувалися у стінах бібліотеки та за її межами, більше 50 фотознімків книжкових виставок, деякі з них розміщені на сайта бібліотеки, в соцмережі «Однокласники», «Вконтакте», fasebook,  деякі з них використанні для створення відеороликів та презентацій та інше.

У Кремінському інформаційно – ресурсному  центрі створена сприятлива атмосфера, де кожний може побачити свої плюси і мінуси, досягнення і поразки. На тренінгах можна навчитися гнучкості, спілкуванню, сприйняттю думки іншого. 

ЦРІ населення з питань місцевого самоврядування.

      Робота центру регіональної інформації забезпечує збільшення обсягу накопичуваної інформації про регіон, покращує доступ до неї, розвиває партнерські стосунки між місцевими постачальниками інформації і регіональними користувачами.

Проблемами у розвитку співробітництва органів влади і бібліотеки сьогодні є:

1) робота з місцевими депутатами різних рівнів. В їхніх приймальнях немає ні електронних баз даних, ні особистих звітів, ні інформації щодо діяльності влади, ні регіональних програм;

2) інформаційна підтримка некомерційних та громадських організацій.

У ЦРІ зібрані документи виконавчої влади, оформлені прес-досьє:«Соціальний захист населення»; папки – накопичувачі: «Люди твої, регіон», «Слово про депутата та його діяльність», «Нормативно-правові документи», «Каталог адрес сайтів органів та законодавчих веб-ресурсів», «Земельні питання». Продовжується поповнення банку даних картотеки «Центр зайнятості інформує».

     Пунк доступу громадян – це інформаційні центри, де кожен користувач бібліотекою має можливість отримати не лише вичерпну інформацію про діяльність органів державної влади, а і долучитися до процесу прийняття державних рішень.

Налагодження ефективної взаємодії органів державної влади з інститутами громадського суспільства – одне з головних умов становлення України як демократичної, правової і соціальної держави.

     Саме з цією метою і була розроблена Концепція сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. КУ «Кремінська РЦБС», як один із центрів місцевої громади, спрямовує багато зусиль на втілення цієї концепції в життя.

     Перш за все, бібліотекарі КУ «Кремінська РЦБС» під безпосереднім керівництвом її директора Скиданенко О.В., одними з перших на Луганщині підключилися до створення мережі пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади. Такі пункти створені і працюють не лише в центральній районній бібліотеці, а і в бібліотеках-філіях. Завдяки таким пунктам будь-який громадянин без обмеження може ознайомитися як із законодавством  базою нашої держави, так із постановами, розпорядженнями та рішеннями районної  державної адміністрації та органів місцевого самоврядування. Це один з дієвих механізмів налагодження комунікації між органами виконавчої влади і громадськістю.

     Так з січня 2015 року лише в центральній районній бібліотеці послугами пункту скористались понад 20 осіб з різних питань.

Найбільше хвилюють жителів нашої громади питання пенсійного законодавства (Зьома Н.В.), тарифів на житлово – комунальні послуги (Стельмахова В.Ф.). оформлення субсидій (Шаповалова Я.В.), виплати вкладів (Процик О.Д.), оренди господарських об’єктів (Пономарчук В.І.) та інші.

      Але лише надавати можливість пересічному громадянину  спілкування з органами влади – замало. Потрібно ще й скеровувати та заохочувати його до такого спілкування, донести до свідомості кожного, що впливає на владу можливо і потрібно.

     Роз’ясненню цієї мети служить  виставка літератури, де експонуються книги та інші матеріали, що розкривають участь громадян у формуванні та реалізації державної політики. Так у центральній районній бібліотеці постійно діє «Центр регіональної інформації населення з питань місцевого самоврядування», який розкриває теми: «Влада інформує», «Влада і суспільство», «Захищаємо свої права», «Новини для Кремінян».

     Особливу увагу КУ «Кремінська РЦБС» приділяє юнацтву та молоді, розуміючи, що наше майбутнє залежить від того, наскільки зрілим і досвідченим вийде на державотворчу стану молоде покоління. З цією метою створено і плідно діє клуб за інтересами «Феміда». В рамках клубу до роз’яснювальної роботи активну залучаються висококваліфіковані фахівці –начальник Кремінського РУЮ М.І. Тернинко, головний спеціаліст – юрисконсульт Кремінської райради В.Є. Подлесняк, головний спеціаліст – юрисконсульт Кремінської РДА Донченко С.Т. та інші. Лише за 2014 рік в рамках клубу проведено 11 цікавих корисних заходів. У засіданнях клубу «Феміда» беруть участь старшокласники шкіл міста, учні профліцею, студенти медичного училища та всі бажаючі.

     Важливий аспект роботи – організації заходів під час проведення Європейського тижня місцевої демократії 15 – 21 жовтня, адже основним вектором державного розвитку на законодавчому рівні проголошена інтеграція до Євросоюзу. З цією метою проводяться ознайомлювальні і роз’яснювальні бесіди про Євросоюз,  його структуру, історію створення та принципи європейської демократії. При інформаційно – ресурсному центрі Кремінської ЦРБ постійно діє цикл книжково – ілюстративних виставок «Цікаве поруч», а також виставки,присвячені окремими країнами Євросоюзу.

     До фондів бібліотеки постійно надходить інформаційний бюлетень «Євро – новини», який знайомить з найбільш вагомими подіями в житті Євросоюзу.

     Бібліотека також підтримує постійний зв'язок з громадською радою, створеною при

    Деякі члени громадської ради є давніми друзями бібліотеки() участь у масових заходах.

    Завдяки впровадженню діяльність бібліотек інформаційних технологій набувають популярності нові форми роботи. Інтернет зближує не тільки окремих людей один з одним, але й робить органи влади та місцевого самоврядування більш доступними і відкритими жителям нашої громади, бо бібліотека надає можливість кожному користуватись сайтами: адміністрації президента, верховної ради, кабінету міністрів, органів місцевого самоврядування.

    З власної ініціативи працівники інформаційно-ресурсного центру надають безкоштовну допомогу в оволодіння комп’ютерної грамотності всім бажаючим без будь яких обмежень, оволодіти комп’ютером на рівні користувача виявили бажання група пенсіонерів.

       

  
Відкриття Інформаціно-ресурсного центру відбулося завдяки підтримки Проекту міжнародної технічної програми «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст–Україна», Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації, Фундації Біла та Мелінди Гейтс, корпорації Microsoft, Кремінської райдержадміністрації та Кремінської районної ради.
 
 
 
Завдання проекту:

* навчити пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет
* створити клуб з правознавчих питань
* створити вільний доступ до правової інформації з використанням мережі Інтернет, з метою збільшення обізнаності з питань права
* допомагати учбовому процесу шляхом додаткової самоосвіти
* створити правовий інформаційно-ресурсний центр для молоді з метою розширення вільного доступу до інформації в мережі Інтернет
* створити умови для спілкування з залученням фахівців з питань права
* активізувати участь громадськості в законодавчому процесі
* розширити та якісно покращити доступ громадян до офіційної інформації з питань права за допомогою інформаційних ресурсів, з метою самоосвіти та доступу до Інтернет ресурсів
* створити центр регіональної інформації населення з правових питань
* надавати своєчасну інформацію про зміни в законодавстві щодо пенсій через засоби масової інформації.

Робота бібліотек в мережі Інтернет – реальність сьогодення!

Комп'ютер проваджується в життя бібліотек, вносить зміни та доповнення в їх діяльність.
Бібліотека є улюбленим містом праці та відпочинку для всіх верст населення, а з появленням комп'ютерів і Інтернету бібліотека стане дійсним інформаційним центром , як "Бібліотека Дружби народів”.

Реалізовані проекти КУ "Кремінська РЦБС”:Флеш-моб " Бібліотека – світ нових можливостей”
Шок–шоу "Будущее принадлежит молодежи!”
Правознавчий пікнік " Запитуйте – відповідаємо. ”
Літературне барбекю " Хай сонцю і квітам всміхаються діти !”
 
 
 
Заходи ,які будуть реалізовані в рамках заходів проекту:

 


* Проведення скайп-конференцій за участю представників місцевої влади «Запитуйте, відповідаємо».
* Флеш-моб «Незнання законів не звільняє від відповідальності».

Очікуванні результати:
За допомогою реалізації проекту привернемо увагу влади та спонсорів до проблем бібліотек.
Розширити коло потенційних партнерів.
Доступ до мережі Інтернет сприятиме посиленню ролі, відповідальності та участі дітей в житті суспільства. Стимулюватимуться знання , інтереси та попит на інформацію з питань права .
Клуб сприятиме знайомству з інформаційними ресурсами правознавства потенційних користувачів ,під час їх розваг. Налагодиться спільний творчий пошук вчителем , батьками та учнями, шляхи вивчення справжнього громадянина.
 
Волонтери проекту:
 
• Смага І.І. директор Центру соціальних служб для сім’ї та молоді
• Єременко Н.В. начальник відділу Центру соціальних служб для сім'ї та молоді
• Ратушна Т.М. заступник директора КМУ
• Коритич Ю.В. заступник начальника управління праці та соціального захисту населення
• Коваленко Л.А. начальник відділу активної підтримки безробітних, Кремінського районного центру зайнятості
• Лимарь Л.В. начальник управління Пенсійного Фонду України в Кремінському районі Луганської області
• Мацегора Л.І. завідуюча методичним кабінетом відділу освіти
• Кузьменко О.В. завідуючий сектором сім’ї молоді та спорту.

Шановні друзі !
Наша бібліотека крокує в ногу з часом!
Ми запрошуємо Вас до користування послугами Інформаційно-ресурсного центру.
У нашому Інформаційно-ресурсному центрі для Вас великий спектр безкоштовних послуг:
- робота на персональному комп’ютері;
- доступ до мережі Інтернет;
- пошук матеріалів для контрольних, рефератів, курсових та дипломних робіт;
- безкоштовний пошук необхідної інформації в бібліотеці;
- безкоштовна компьютерна школа в бібліотеці;
- безкоштовне Скайп—спілкування , спілкування в соціальних мережах;
- безкоштовні Інтернет—канікули;
- безкоштовне навчання у створенні презентацій на різні теми;
- безкоштовно слухай улюблену музику, дивись захоплюючи фільми;
- безкоштовно створюй та користуйся електронною поштою;
- безкоштовно подорожуй цікавими сайтами ;
- безкоштовно отримай відповіді на питання;
- безкоштовно та за нашою допомогою розроби своє портфоліо;
- запис дисків та багато іншого.
 
Ми чекаємо на Вас!
 
 
Наші координати:

КУ "Кремінська РЦБС”
площа Красна,6
місто Кремінна
Луганська область
(06454) 3-13-33
Kremennay.libr@mail.ru
Kremlibr.at.ua
 
Вівторок, 20.03.2018, 01:31
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід

Поиск

Календарь

«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архив записей

Наш опрос

Оцените наш сайт
Всього відповідей: 306

Друзья сайта

 • Праздники Украины

  Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Форма входа


  КУ "Кремінська РЦБС" © 2018

  Створити безкоштовний сайт на uCoz