КУ "Кремінська районна
централізована бібліотечна система"

Ютуб Facebook
Наші координати:
м. Кремінна
пл. Красна,6

тел.: (06454) 3-13-33
(06454) 2-13-34
Електронна пошта:
Ми працюємо для Вас:
Кожен день з 8.00 до 18.00
в неділю з 9.00 до 17.00


 Центр регіональної інформації населення з питань місцевого самоурядування
 
 
На сьогоднішній день у читальній залі діє центр регіональної інформації з питань місцевого самоуправління.
Який :
      Здійснює накопичення усіх нормативно-правових актів, прийнятих Кремінською райдержадміністрацією, районною та міською радою.
      Розміщує наступні інформаційні ресурси: універсальний книжковий фонд, фонд періодичних видань українською та російською мовами, нормативні документи органів місцевого самоврядування, тематичний та фактографічний банк даних, інформація для молоді з профорієнтації.
      Пропонує усім бажаючим фактографічну та консультаційну інформацію з різних питань:
 
      - адреса та телефон державних органів влади (від адміністрації Президента України до різних представництв посольств України), адреси та телефони провідних спеціалістів Кремінської райдержадміністрації, міської та районної Ради, графік прийому громадян Кремінського району керівниками райдержадміністрації, районної ради та депутатами міської ради, режим роботи комунальних служб, інформація про пільги різним категоріям громадян, нові законопроекти з пенсійного забезпечення, методика начислення пенсій та інші питання соціально-єкономічного та нормативно-правового забезпечення.
 
      Виконує разові заявки, пошук та надання користувачам необхідних документів, які регламентують життєдіяльність територіальних громад, розпоряджень райдержадміністрацій, районної ради та міської ради.
 
Робота Центру регіональної інформації з питань місцевого самоврядування.
 
       В рамках Програми сприяння Парламенту ІІ у листопаді 2010 року в бібліотеці створенно пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади з метою:
 • розширення участі громадян у законодавчому процессі;
 • створення умов для формування навичок компетентного пошуку та використання інформації органів державної влади;
 •  розширення молжливостей доступу користувачів бібліотеки і громадськості до офіційної інформації;
 •  встановленя парнерства та діалогу між бібліотеками і державними структурами.

Звернувшись до ПДГ кожен читач отримує:
 • доступ до місцевої та урядової інформації, планів та програм;
 •  безкоштовну інформацію в усній, друкованій чи електронній формі;
 •  бескоштовну консультаційну допомогу у використанні інтернет ресурсів;
 •  необхідну інформацію в будь-якій зручній формі;
 •  можливість взяти участь в обговоренні важливих законодавчих матеріалів у процессі їхньої підготовки.
     Налагодження ефективної взаємодії органів державної влади з інститутами громадського суспільства – одне з головних умов становлення України як демократичної, правової і соціальної держави. Саме з цією метою і була розроблена Концепція сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. КУ «Кремінська РЦБС», як один із центрів місцевої громади, спрямовує багато зусиль на втілення цієї концепції в життя.
    Перш за все, бібліотекарі КУ «Кремінська РЦБС» під безпосереднім керівництвом її директора Скиданенко О.В., одними з перших на Луганщині підключилися до створення мережі пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади. Такі пункти створені і працюють не лише в центральній районній бібліотеці, а і в бібліотеках-філіях. Завдяки таким пунктам будь-який громадянин без обмеження може ознайомитися як із законодавством базою нашої держави, так із постановами, розпорядженнями та рішеннями районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування. Це один з дієвих механізмів налагодження комунікації між органами виконавчої влади і громадськістю.
    Так з січня 2012 року лише в центральній районній бібліотеці послугами пункту скористались понад 20 осіб з різних питань. Найбільше хвилюють жителів нашої громади питання пенсійного законодавства (Зьома Н.В.), тарифів на житлово – комунальні послуги (Стельмахова В.Ф.). оформлення субсидій (Шаповалова Я.В.), виплати вкладів (Процик О.Д.), оренди господарських об’єктів (Пономарчук В.І.) та інші. Але лише надавати можливість пересічному громадянину спілкування з органами влади – замало. Потрібно ще й скеровувати та заохочувати його до такого спілкування, донести до свідомості кожного, що впливає на владу можливо і потрібно.
    Роз’ясненню цієї мети служить виставка літератури, де експонуються книги та інші матеріали, що розкривають участь громадян у формуванні та реалізації державної політики. Так у центральній районній бібліотеці постійно діє «Центр регіональної інформації населення з питань місцевого самоврядування», який розкриває теми: «Влада інформує», «Влада і суспільство», «Захищаємо свої права», «Новини для Кремінян».
    Особливу увагу КУ «Кремінська РЦБС» приділяє юнацтву та молоді, розуміючи, що наше майбутнє залежить від того, наскільки зрілим і досвідченим вийде на державотворчу стану молоде покоління. З цією метою створено і плідно діє клуб за інтересами «Феміда». В рамках клубу до роз’яснювальної роботи активну залучаються висококваліфіковані фахівці –начальник Кремінського РУЮ М.І. Тернинко, головний спеціаліст – юрисконсульт Кремінської райради В.Є. Подлесняк, головний спеціаліст – юрисконсульт Кремінської РДА Донченко С.Т. та інші. Лише за 2012 рік в рамках клубу проведено 11 цікавих корисних заходів. У засіданнях клубу «Феміда» беруть участь старшокласники шкіл міста, учні профліцею, студенти медичного училища та всі бажаючі.
    Важливий аспект роботи – організації заходів під час проведення Європейського тижня місцевої демократії 15 – 21 жовтня, адже основним вектором державного розвитку на законодавчому рівні проголошена інтеграція до Євросоюзу. З цією метою проводяться ознайомлювальні і роз’яснювальні бесіди про Євросоюз, його структуру, історію створення та принципи європейської демократії. При інформаційно – ресурсному центрі Кремінської ЦРБ постійно діє цикл книжково – ілюстративних виставок «Цікаве поруч», а також виставки,присвячені окремими країнами Євросоюзу.
    До фондів бібліотеки постійно надходить інформаційний бюлетень «Євро – новини», який знайомить з найбільш вагомими подіями в житті Євросоюзу. Бібліотека також підтримує постійний зв'язок з громадською радою, створеною при Деякі члени громадської ради є давніми друзями бібліотеки участь у масових заходах. Співпраця центру регіональної інформації населення з громадськими організаціями (клубами «Ветеран», «Сузір’я» , районним осередком Партії регіонів та її молодіжним кругом - один з пріоритетів нашої діяльності , бо саме бібліотека є зв’язуючою ланкою влади з громад кістю. Особливо вдалим було проведення круглого столу молоді з ветеранами, присвяченого 70-річчю підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», за участю голови районної ради Ю.І. Назаренко.
    Завдяки впровадженню діяльність бібліотек інформаційних технологій набувають популярності нові форми роботи. Так 20 листопада 2012 р. інформаційно – ресурсним центром ЦРБ була організована і вдало проведена скап – зустріч членів громадського клубу «Сузір’я» та клубу «Ветеран» територіального центру с. Марківка Луганської обл. Учасники зустрічі поділилися досвідом і домовились про подальші зв’язки і співпрацю. Як бачимо, Інтернет зближує не тільки окремих людей один з одним, але й робить органи влади та місцевого самоврядування більш доступними і відкритими жителям нашої громади, бо бібліотека надає можливість кожному користуватись сайтами: адміністрації президента, верховної ради, кабінету міністрів, органів місцевого самоврядування.
    З власної ініціативи працівники інформаційно-ресурсного центру надають безкоштовну допомогу в оволодіння комп’ютерної грамотності всім бажаючим без будь яких обмежень, оволодіти комп’ютером на рівні користувача виявили бажання група пенсіонерів. Так починаючи з 27 листопада адміністратор системи А.В. Бондаренко заняття з Наталею Вікторівною Жигілій та Марченко Ніною Іванівнею.
 
 • Інформаційний ресурс для громадян 
 • Урядовий Портал 
 • Бібліотека им.Горького (Пункт доступа громадян до офіційної інформації) 
 • Державна система електронних звернень 
 • Єдиний державний портал адміністративних послуг 
 • Середа, 21.02.2018, 12:07
  Вітаю Вас Гість
  Головна | Реєстрація | Вхід

  Поиск

  Календарь

  «  Лютий 2018  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728

  Архив записей

  Наш опрос

  Оцените наш сайт
  Всього відповідей: 305

  Друзья сайта

 • Праздники Украины

  Статистика


  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0

  Форма входа


  КУ "Кремінська РЦБС" © 2018

  Створити безкоштовний сайт на uCoz